Mūsų patarimai Jums

Norite pradėti nardyti, ar jau tapote sertifikuotu naru ir sukate galvą kokią gi nardymo įrangą pasirinkti, nuo ko pradėti, kaip pasirinkti butent tą ko jums išties reikia? Klausimas tikrai gana sudėtingas ir mes pamėginsime pateikti keleta pamąstimų, kurie, gal būt, bus jums naudingi.

Sauso nardymo kostiumo pasirinkimas

Nardant tik tropiniuose vandenyse ar išskirtinai per vidurvasarį galima apsieiti ir su šlapiu nardymo kostiumu. Bet jeigu jus nardymas “užkabino” ir jūs norite patirti visus malonumus susijusius su nardymu, nardyti giliau ir ilgiau, tai be sauso nardymo kostiumo tiesiog negalima apseiti. Pradedant kalbą apie sausą nardymo kostiumą iškart reikėtų paminėti, kad nardymas su sausu kostiumu reikalauja tam tikrų specialių įgūdžių.

Skaityti daugiau...

Kaip pasirinkti plūdrumą kompensuojančią liemenę (BCD)?

Plūdrumo kompensatorius arba plūdrumo liemenė (BCD) yra vienas iš svarbiausių nardymo įrangos elementų. Nardymo kursai suteikė jums pradinių žinių apie šį elementą, o jeigu jūs dar jų nebaigėte, tai būtinai turėsite progą ją išbandyti ir padiskutuoti apie šį prietaisą. Plūdrumo liemenė atlieka labai daug funkcijų. Prie jos jūs tvirtinsite visus kitus nardymo įrangos elementus, ji laikys jūsų kvėpavimo balioną, daugelis BCD turi integruotas svorio sistemas ir, aišku, jos svarbiausia funkcija – užtikrinti narui reikalingą plūdrumo lygį neriant, bei išlaikant narą ant vandens paviršiaus, kai jis būna nepanėręs.

Skaityti daugiau...

Nardymo kompiuterio pasirinkimas

Nardymo kursai supažindino mus su nardymo planavimu, Išmokome naudotis nardymo lentelėms. Bet pastebėjome, kad technologijų progresas vystosi labai sparčiai ir nardymo lentelės, kurios rekreaciniame nardyme atsirado tik 1988m., vis labiau asocijuojasi su “old school” metodu. Nardymo kompiuteris tapo neatsiejama naro ekipuotės dalimi. Nuvykus į kitas šalis galima pastebėti, kad daug kur kompiuteris yra privalomas ir be jo nardyti tiesiog neleidžia.

Skaityti daugiau...

Kaip pasirinkti nardymo kostiumą?

Nardymo kursai mus supažindino su tam tikrais fizikos dėsniais, su kuriais tenka susidurti narui nardymo metu. Mes pamename, kad vanduo dvidešimt kartų laidesnis šilumai negu oras, o tai reiškia, kad narui reikia termo apsaugos. Šiuolaikinis šlapio tipo nardymo kostiumas dažniausiai gaminamas iš neopreno, taip pat, būna iš lykros, spandekso medžiagos ir kt. Modernus neopreninis kostiumas, kaip taisyklė būna su pliušiniu pamušalu, atkartoja mūsų kūno siluetą, yra pakankamai elastingas ir tvirtas.

Skaityti daugiau...

Kaip pasirinkti reguliatorių?

Nardymo reguliatorus yra vienas iš pagrindinių nardymo įrangos elementų. Jo paskirtis paversti aukšto slėgio orą iš naro baliono į normalaus slėgio orą tinkamą kvėpavimui. Reguliatoris, taip pat, tiekia orą ir į jūsų plūdrumo liemenę ir sausą kostiumą, jeigu nardote su sausu. Nardymo kursai jums suteikė pradinių žinių apie šitą prietaisą. Jūs jau žinote, kad reguliatoriai būna balansuoti ir nebalansuoti, membraniniai ir stumokliniai, įprasto ar aukšto našumo, su šlapia ar sausa kamera.

Skaityti daugiau...

Kaip pasirinkti nardymo plaukmenis?

Nardymo kursai, tai tema į kurią aš dažnai grįžtu. Juk liaudies išmintis sako, kad geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt išgirsti. Taigi, pamenate, kad vanduo 800 kartų tankesnis už orą ir tam, kad efektyviai galėtumėme naudoti savo kojų raumenų jėgą po vandeniu mums reikalingi plaukmenys. Hidrodinamikos teoretikai yra prirašę daugybę mokslinių darbų ir įvairių teorijų.

Skaityti daugiau...

Kaip pasirinkti svorius ir svorių sistemas?

Nardymo kursai buvo puiki galimybė išmokti kaip pasirinkti kiek jums svorių reika nardant. Taigi, pakalbėkime kokius svorius vertėtų pirkti. Egzistuoja daugybė įvairių variantų, ir tikiu, kad dar daugiau bus išrasta, tačiau paminėsiu tik keleta, kurie mano manymu pretenduoja į “klasiką” . Taigi, tai būtų kieti svoriai ir taip vadinami minkšti. Kieti, tai dažniausiai švino liejiniai, skirtingų svorių 1 ; 1,5 ; 2 kg ir kitokie.

Skaityti daugiau...

Kaip pasirinkti nardymo vamzdelį?

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai yra labai paprastas pirkinys, tačau užsukę į parduotuvę jūs nustebsite nuo nardymo vamzdelių įvairovės. Kaip jau minėjau ankščiau, nardymo kursai padės jums susidaryti pirmą įspūdį apie šį nardymo įrangos elementą. Vamzdelis naudojams paviršiniam nardymui nenaudojant kvėpavimo įrangos, angliškai – snorkelling, arba nardant su įranga, tuo metu kai naras yra vandens paviršiuje tam kad neeikvoti oro iš savo baliono.

Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 2

Raskite mus "Facebook"

Kontaktai

UAB Logvira

Įmonės kodas 301566890

Justiniškių g. 144C – 1 Vilnius, Lietuva LT – 05268

Tel. Nr.: +370 521 95 469; +370 681 42 659

El. paštas: info@divemen.ltParašykite mums

Pardavėjas - vadybininkas
Arvydas Mažuika

Žemėlapis